Underground

Newyorské metro je se svými 468 stanicemi na 26 linkách, 1355 km tratí a více než šesti tisíci nasazovanými vozy největším na světě. Denně metro přepraví přes 6 milionů cestujících, kteří zde využívají každé minuty, aby i dnes stihli naplánovaný program. A tak zde můžete po ránu vidět ženy, které si malují nehty nebo řasy, muže, kteří snídají nebo usilovně pracují na počítači. Důležité však je, že ať v metru děláte co děláte, nechává to ostatní spolucestující naprosto chladnými.

Život na hranici

Život na hranici, na místě, které se dosud potýká s následky moderní historie. Na místě ztraceném a zraněném, hledajícím svou ztracenou identitu. Na každém kroku jsou zde cítit zpřetrhaná pouta, která vznikala po staletí, a nová neměla čas vzniknout. Ke starým problémům však přibyly nové - nezaměstnanost a špatná občanská vybavenost.

People

New York není jen městem známé Carrie Bradshawové. Je to magické místo plné možností i protikladů. Pospolu zde žije téměř devět miliónů lidí různého vyznání a různých kultur. Ne nadarmo je New York přirovnáván k obrovskému hrnci.
Fotografie vznikly během tříměsíčního pobytu autorky v tomto městě. Jejím zájmem nebyla místa atraktivní pro turisty. Naopak se občas dostávala i na místa, kam nejezdí ani běžní Newyorčané, natož turisté. Po svém se snažila pochopit toto město a lidé, kteří v něm žijí.

Paris 13th November

Je pátek. Ráno lidé odcházejí do práce a plánují program na víkend.
Netuší však, že už dnes večer bude vše jinak.
Je pátek 13. listopadu a v Bataclanu budou hrát Eagles of death metal.
Paříž, 13. a 14. listopadu 2015

New York. Really?

V New Yorku žije pospolu téměř devět miliónů lidí různého vyznání a různých kultur. Jen v tomto městě stačí popojet metrem a ocitnout se v jiném světě, někdy téměř v jiném čase. Například do místa, kde se hodí zbloudilý fotograf, aby vypnul klimatizaci, když v pátek špatně odhadnou počasí.

Cubra Libre

Padesát let od revoluce je Havana plná odevzdanosti a rezignace. Kubánci si od odchodu Castrovců slibují změny k lepšímu. Zatím však musí čelit nedostatku potravin, nesvobodě, hromadnému propouštění a upevňování vojenské moci ve své zemi. (2010)

San Lazaro

Každý rok se stane El Rincon v prosinci středem náboženského svátku věnovanému svatému Lazarovi. Rum, doutníky, zástupy poutníků. Někteří z nich se plazí, někteří dělají kotouly celé kilometry. Cíl však mají stejný. Orodují u svatého Lazara za zdraví své nebo svých blízkých.

Ostrov bezocasých koček

Isle of Man je ostrov ležící v Irském moři. Jedná se sice o britské závislé území, ale ostrov má vlastní správu. Dodnes žije ze zašlé slávy z dob královny Viktorie, kdy Angličané ještě jezdili na letní prázdniny na toto místo.

Země svatého Patrika

Na ostrově se nevyskytují hadi. Ty údajně z ostrova vyhnal svatý Patrik, který je patronem Irska. Další zajímavostí je, že více lidí irského původu žije v cizině, než v samotném Irsku.

Echo of Chernobyl

Název ukrajinského města Černobyl, místa jaderné havárie z roku 1986, znamená česky (pelyněk) černobýl.
Kromě radioaktivity jsou zásadním problémem těžké kovy, které jsou obsaženy v půdě a ve vodě.
V oblasti kolem Černobylu se nedoporučuje pít vodu ani jíst potraviny, především žádné houby ani med.
Lidé byli po havárii z oblasti kolem elektrárny vystěhovány, domácí zvířata utracena, domy ponechány svému osudu.
Dodnes však žijí v zakázané zóně lidé, kteří se sem přes zákaz postupně vrátili.